Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harryho Pottera and the Deathly Hallows

10. 12. 2006

Harry Potter a relikvie smrti

Na začátku příběhu se Harry přesouvá od Dursleyů k Weasleyům. V honičce se Smrtijedy (kterým předtím Severus Snape prozradí datum akce) zahyne Pošuk Moody a Harryho sova Hedvika. U Weasleyů Harry oslaví své sedmnácté narozeniny, spolu s Ronem a Hermionou dostanou od ministra kouzel předměty, které jim odkázal Brumbál ve své závěti, a zúčastní se svatby Billa a Fleur. Svatba je přerušena zprávou o pádu Ministerstva kouzel a útokem Smrtijedů.

Ron, Hermiona a Harry utečou a uchýlí se do mudlovské kavárny, kde jsou ale vypátráni Smrtijedy. Nakonec najdou útočiště v domě Blackovy rodiny na Grimmauldově náměstí 12. Tam najdou skřítka Kráturu a zjístí, že právě on a Regulus Black vzali Voldemortův viteál z podzemního jezera. Dotyčný medailon ale v domě už není. Harry přikáže Kráturovi, aby našel Mundunguse Fletchera, kterého podezírá, že medialon ukradl.

Fletcher je přivlečen Kráturou a řekne triu, že medialon dal jako úplatek kouzelnici, odpovídající popisu Dolores Umbridgeové. Harry, Ron a Hermiona se na základě toho vydají v přestrojení do Ministerstva kouzel, které je toho času už pod úplnou kontrolou Smrtijedů a zabývá se výslechy a utlačováním kouzelníků mudlovského původu. Harry a Hermiona Umbridgeovou omráčí, vymění viteál za kopii, a všichni prchají i s osvobozenými kouzelníky, které posílají domů.

Při přenesení do domu na Grimmauldově náměstí se Hermiony ale chytí jeden Smrtijed – tím je ochrana domu narušena a trio se musí od té chvíle přesouvat a kempovat v lesích. Tíživá situace (navíc podporována mocí viteálu) vyústí v hádky s Ronem, který následně Harryho a Hermionu opustí. Sami dva se rozhodnou navšívit Godricův důl, kde najdou hrob Harryho rodičů a poblíž něj hrob kouzelníka Peverella s tajemným symbolem, kvůli němuž se dříve na svatbě pohádal Viktor Krum s otcem Lenky Láskorádové.

Do svého domu je pozve stará čarodějka Bathilda Bagshotová, která se ale vzápětí změní ve Voldemortova hada Naginiho a napadne Harryho. Díky zásahu Hermiony oba v poslední chvíli Voldemortovi uniknou, přičemž je ale zničena Harryho kouzelná hůlka.

Harry a Hermiona dále stanují v různých lesích. Harry jednou při hlídkování uvidí Patrona v podobě laně, která jej zavede k zamrzlému jezírku, na jehož dně je meč Godrika Nebelvíra, jeden z mála artefaktů schopných zničit viteál – medailon. Ten Harryho při pokusu vyzvednout meč z jezírka málem udusí, v posledním okamžiku je ale Harry zachráněn navrátivším se Ronem. Ron potom s pomocí meče medailon zničí.

 Relikvie smrti

Opět sjednocené trio se vydá navštívit otce Lenky Láskorádové Xenophiliuse Láskoráda, aby se dozvěděli víc o symbolu na hrobě. Zjistí, že jde o symbol Relikvií smrti – neporazitelné kouzelné hůlky, kamenu schopného vzkřísit mrtvé, a neviditelného pláště (který shodou okolností Harry již sedm let vlastní). Jejich rozhovor ukončí Smrtijedi, které Xeno Láskorád přivolal v naději, že mu po dopadení Harryho vrátí Lenku, kterou za tím účelem Smrtijedi unesli.

Triu se opět podaří uniknout, ale Harryho nepozorností jsou brzy potom zajati a uvězněni v domě Malfoyů, kde se ve sklepní kobce setkají s Lenkou Láskorádovou, výrobcem hůlek Ollivanderem a skřetem Griphookem. Podaří se jim uniknout díky pomoci skřítka Dobbyho, který je ale zabit Bellatrix Lestrangeovou. Harrymu se podaří v souboji s Dracem Malfoyem získat jeho hůlku.

Všichni najdou útočiště v domě Billa a Fleur. Tam se dozví od Ollivandera, že neporazitelná hůlka skutečně existuje, a zjistí, že právě po ní Voldemort pase ve snaze pojistit si Harryho smrt. Vyjde najevo že posledním majitelem hůlky byl Brumbál. Harry se rozhodne dát před hůlkou přednost hledání viteálů a Voldemort hůlku úspěšně ukradne z Brumbálova hrobu.

Harry, Ron a Hermiona se dohodnou s Griphookem, že jim výměnou za Nebelvírův meč pomůže vloupat do banky Gringottových, kde je v trezoru Lestrangeových další Voldemortův viteál – pohár Helgy z Mrzimoru. Z banky utíkají na hřbetě draka. Voldemort konečně zjišťuje, že jsou jeho viteály ohroženy, a vydává se zkontrolovat jejich zabezpečení. Harry vše vidí díky svému spojení s Voldemortem, a zároveň poznává, že další viteál je v Bradavicích.

Bradavice

Trio se vydává do Prasinek, kde se potkají s Aberforthem Brumbálem, bratrem Albuse Brumbála, který jim vypráví o Brumbálově minulosti, jeho přátelství s černokněžníkem Grindewaldem a smrti jeho matky a sestry. V Bradavicích se všichni setkávají s členy „Brumbálovy armády“ a zjišťují, že dalším viteálem je koruna Roweny z Havraspáru.

Ron a Hermiona se vrátí do Tajemné komnaty, kde s pomocí zubů mrtvého baziliška zničí pohár. Potom se s Harrym vydají do Komnaty nejvyšší potřeby, kde Voldemort v hromadě schoval Roweninu korunu. V komnatě se setkají s Malfoyem, Crabbem a Goylem; Crabbe na ně sešle kouzelný oheň, který zničí vše v místnosti včetně viteálu. Trio unikne spolu s Malfoyem a Goylem, Crabbe padne za oběť ohni. V bitvě se Smrtijedy zároveň umírá Fred Weasley.

Harry vycítí, že Voldemort je i se svým hadem v Chroptící chýši. Proplíží se tam tajnou chodbou právě včas, aby vyslechl jeho rozhovor se Snapem. Toho Voldemort zabije v domnění, že tak bude neporazitelná hůlka skutečně jeho, neboť až dosud mu nepředvedla svou plnou sílu. Umírající Severus Snape předá Harrymu vzpomínky, z nichž vyplývá že byl vždy na straně Brumbála, a Brumbálovo zabití bylo součástí plánu. Zároveň Harrymu sdělí, že i do něj přešla část Voldemortovy duše a že se tak stal viteálem, a proto je nutné ke zničení Voldemorta zničit i sebe.

Harry odevzdaně odchází na setkání s Voldemortem, a v dědictví od Brumbála objevuje poslední Relikvii smrti – kámen schopný přivolat mrtvé. S jeho pomocí vyvolá své rodiče, Siriuse Blacka a Lupina (který zahynul spolu s Tonksovou v předcházející bitvě se Smrtijedy). Ti mu dodají odvahu se beze zbraně střetnout s Voldemortem.

Po Voldemortově smrtící kletbě se Harry probouzí v prostoru podobném nádraží. Setkává se tam s Brumbálem, který mu vysvětluje že Voldemort svým kouzlem zabil jen část své duše v Harrym, který může žít dál a dokončit svůj úkol. Harry se opět probouzí, a předstíraje mrtvého, je vynesen Smrtijedy před Bradavice.

Obránci Bradavic jsou zdrceni, Neville se ale Voldemortovi postaví. Ten jej chce potupit a nasazuje mu zapálený Moudrý klobouk, z nějž ovšem Neville (stejně jako Harry v druhém dílu) vytáhne Nebelvírův meč a zabije Voldemortova hada – poslední viteál. Bitva se opět rozproudí. Harry naposledy konfrontuje Voldemorta a vysvětluje mu, že Snape Brumbála ve skutečnosti neporazil, neboť jeho zabití bylo dohodnuté, a Voldemort tudíž není skutečným pánem hůlky. Voldemort se přesto pokusí Harryho zabít, smrtící kouzlo se ale obrátí proti němu.

V epilogu příběhu vypravují Harry a Ginny do Bradavic své tři děti: Jamese, Albuse Severuse a Lily. Ron a Hermiona mají děti dvě: Rose a Huga. Do školy jde i Teddy Lupin, sirotek po Lupinovi a Tonksové a Harryho kmotřenec. Draco Malofoy se v epilogu objevuje se svou ženou a dítětem, Neville Longbottom je v Bradavicích učitelem

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tak to je trochu dost mimo

(wyw, 16. 8. 2007 17:07)

7.díl už mám přečtený a to co píšeš jsou z velké části jen dohady a celkem bláboly. I když někdy ses trefila :)

jo a

(Kryticka, 16. 8. 2007 16:33)

jo a v knížce se nic nepíše že Harry bude mít nějakého mazlíčka

Viteály

(Kryticka, 16. 8. 2007 16:32)

7. viteál je Nagini (Voldemortův had)
8.(nechtěný) Harry

jeje

(Griphooka, 14. 8. 2007 10:29)

nevim nevim..asi si z tebe pekne vystrelila ta tvoje kamoska....takhle to ani nahodou neni....snad jedna tretina je v tom pravdy!!!harry a ginny maji 3 detiti a ron a hermiona 2...a spousta jinech vecije jinak...ale jak si rekla netvrdis ze to tak je:-D

................

(Tommy, 13. 8. 2007 16:19)

asi mam cislo ICQ a EMAIL na Emmu Watson(asi)ae muzete se ozvat na ICQ:383076826........jo a je pravda ze bydli emma v oxfordu a anglii........budu rad kdyz se ozvete..rad pokecem hlavne o harry potterovi......papa

Mate pravdu...

(Tommy, 13. 8. 2007 16:10)

taky sem to cet ae v novinach tam kde ctu neofficialni preklad tam to neni az dokonce .....a je moooooooooooc dobre ze hlavni hrdinove zustanou...

Harry Potter

(Egonias, 13. 8. 2007 9:22)

Chcete se dozvědět pravdu? Jukněte prosím na tento webík: www.hp-vseobecne.own.cz

HOVNO

(Klarisek, 12. 8. 2007 21:21)

Haary a Ginny maj 3 děti, Ron a Hermi 2: H+G: Lilly, James, Albus Severus, R+H: Hugo a Rose. Žádnej viteal neni nebelviruv, VITEAL JE HARRY!!!!!!! Mas blbe info a umre FRED. Lupin A tonks maj dite, Teda, ale oba zemrou

Mila Misho

(Voldia, 10. 8. 2007 16:26)

Dovoluji si nesouhlasit, ze do posledni chvile clovek nevi, jak to dopadne. Ja to vedela jeste nez ta knizka vysla. To mi totiz na poslednich trech dilech dost chybi - clovek to zacne cist a VI, jak to dopadne, na rozdil od prvnich ctyr dilu, kdy si jen MYSLI ZE VI...
Co tebe treba konkretne na konci prekvapilo? To by me dost zajimalo. Me se tam libilo pojeti prechodu mezi zivotem a smrti jako nastupiste 9 3/4. Ale ze by me neco prekvapilo se fakt rict neda. Mozna tak Neville, jak byl pred Voldasem drsnej. :-D

Achjooo...

(Bubllex, 10. 8. 2007 10:01)

Šmarja nebylo by jednodušší si to přečíst w originálu a pak se tady nehádat, jesli je to spráwná pirátská kopie nebo ne a číst si semtam něco přeložené? Jinak autorko, to co tady píšeš je asi pade na pade prawda a howadina...hlawně mě zaráží bod, kdy se Harry wrátí do Bradawic na OWCE...pátrá po něm Voldy+Smrtijedi, je na něj wypsaná odměna, ale Harry si w poho bude studowat...jasně!!! skláním se před Rowlingovou...těch 6 dní s HPDH byl zážitek...

Harry.. 7 díl

(Misha, 10. 8. 2007 1:37)

7.díl je úžasně napsaný.. do posledních chvil nevíte jak to dopadne.. tvé info je trochu nepřesné.. epilog neznamená vidění do budoucnosti.. Harry bude mít 3 děti, 2syny Albuse Severuse, Jamese a Lilly .. Jinak je to i trochu smutné, zemře mnoho lidí.. jen by mě zajímalo, jak to filmaři nafilmují.. protože bych nechtěla přijít o vtipné hlášky..
Ps.: Harry smrtící kledbu nebude muset použít..
Pss.: Pokud si to chcete přečíst tak mi napište na emila AllyMcbellova@seznam.cz, přepošlu vám všechny kapitoly.. Alohomora ;)

vyhláška

(max, 8. 8. 2007 22:36)

Ahoj zavedl jsem školu kouzel tak se na ni podívejte a uvidíte . adresa je : kouzlaacaryavyuka.blog.cz

Re: Harry 7

(Voldia, 8. 8. 2007 20:29)

A kdo rika, ze neni? Jasne, ze je. Ta knizka je proste naprosty ulet. Harry je posledni Horcrux, Snape miloval Lily, vykradeni Gringottu a utek na drakovi, vse zavrseno Voldasovou efektni sebevrazdou. Lepsi parodie uz se ji snad ani podarit nemohla. A ted... kdy vyjde NORMALNI sedmy dil HP?

Harry 7

(Richie, 8. 8. 2007 18:10)

SEDMÝ VITEÁL JE HARRY!!!!!!!!!!!!!

RE: je to hovadina...

(Voldia, 7. 8. 2007 22:29)

Co je uplne jine?

je to hovadina...

(maole, 7. 8. 2007 22:13)

ja na internetu nasla tri ruzne preklady harryho potterra and the Deathly Hallows v prekladu relikvie smrti a muzu rict ze je to aspon podle toho uplne jine

No ja se z vas opravdu zblaznim

(Voldia, 7. 8. 2007 0:12)

Takze, abych uzavrela debatu knihy versus filmy - kdo to srovnava, je naprosty barbar, negramota a kulturni hovado. Film nikdy neobsahne tolik co kniha, nedava cloveku prostor pro fantazii a nezanecha v nem tak hluboky prozitek. Totez si myslim i o piratskych prekladech HP (i kdyz, Kori, do toho nepocitam ten svuj preklad - ten je, jako vzdy, dokonalej ;-) ).
Co se Deathly Hallows tyce, mrtvol tam bylo opravdu moc, na muj vkus az prilis mnoho, ale to tu rozebirat nechci. Spise muj osobni pocit z te knizky. Kdyz jsem to docetla, tak mnou prostoupilo takove prazno... mozna proto, ze to vsechno skocilo, nebo snad proto, ze zemrel Voldemort. Nebo mozna proto, ze se da opravdu jen tezko uverit, ze to nebyla fanfiction, ale skutecny original written by JKR... cekala jsem od toho vic.
P.S.(to xdavx): Nevsimej si toho, ze ti nikdo neveri, ze to tak skutecne bylo - ja bych tomu taky neverila, kdybych to necetla... jestli chces pomoct s prekladanim, staci rict :-) Muj mail je: Voldia@seznam.cz, nebo napis na mail meho milovaneho, draheho zesnuleho muze: Tom.Marvolo.Riddle@seznam.cz

:-D

(Voldia, 6. 8. 2007 23:52)

"muj mail-jirrkaH@seznam.cz (jirka, 03. 07. 2007 14:34)
After school, Draco had finally managed to get his family funds
restored to him. Although they never Owled each other to arrange a get
together, when they ran into one another at a pub, they’d always share
a pint. Draco had gone abroad the previous year after becoming
frustrated with the amount of distrust the Malfoy name still instilled
in Wizarding Britain.
“You invited him then?” Harry asked, raising his eyebrow.
“Well, it was Hermione’s idea,” Ron grumbled.
Harry grinned. They’d formed a grudging respect, but Ron would never
call Draco a mate. Harry supposed he wouldn’t, either.
“I heard he’s been going out with Daphne Greengrass,” Harry said.
“Yeah. He’s bringing her as his date,” Ron replied. “She was never as
bad as some of the others, but I never trusted her.”
“What Slytherin did you trust?” Harry asked.
rikejte si co chcete-ale tohle je anglickej original"

:-D No, to je anglicky original nejake fan fiction!

bleskajda

(lucka, 6. 8. 2007 12:22)

na mym blogu je bleskajda www.starharrypotter.blog.cz

ANDY

(Tereza - autorka stranky, 5. 8. 2007 18:17)

jj ja si to taky myslim.....až to dočtu tak pak sem napisu to spravné


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »