Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kouzelnivké karty

4. 2. 2007

Kouzelnické karty

Tyto karty pocházejí z Čokoládových žabek. Tváře z některých z nich jsou známy dokonce i mudlům, přestože jejich magické schopnosti nekouzelnická společnost nikdy nezjistila. Harry objevil karty z žabek během své první cesty Bradavickým expresem. Studenti samozřejmě karty sbírali a vyměňovali mezi sebou.

Když byl Brumbál zdiskreditován ministerstvem kouzel, byl donucen rezignovat na svou funkci Starostolce a byl vyloučen z Mezinárodního společenství kouzelníků. Billovi Weasleymu ale řekl, že mu nezáleží ne tom, co s ním udělají, jen když ho neodstraní z kartiček Čokoládových žabek...


 alt=

1. Merlin- Středověk. Kouzelník, známá postava v kronikách o králi Artušovi. Před tím, než se dozvěděl, kým je a jakou roli musí sehrát v historii, vychovával mladého Artuše. Specialista v kouzlení. Nejslavnější kouzelník všech dob. Někdy znám také jako Princ Kouzelníků. Částí Královského dvora krále Artuše. (Král Artuš jednou vládl zemi, která je nyní části Anglie.) Merlin požadoval, aby kouzelníci pomáhali mudlům a tak vytvořil Merlinův řád. Řád vytváří pravidla proti používání magie na mudly.


bowman2.Cornelius Agrippa- Heinrich Cornelius Agrippa von Nettesheim, 1486-1535, německý mystik a alchymista. Tvůrce. Oslavovaný kouzelník, mudly však uvězněn, jelikož pro ně byla jeho díla "špatná".bowman 


3.Elfrida Clagg-1612-1687. Náčelnice Válečné rady.bowman4. Grogan Stump (Grogan Pahýl )- 1770-1884. Populární Ministr kouzel, jmenován v roce 1811.

bowman5. Gulliver Pokeby- 1750-1839. Expert na magické ptáky. Jako první rozpoznal význam písně irského fénixe Augureyho (Augurona) ("augury" = ptakopravectví, proroctví zakládající se na křicích ptáků) a v roce 1824 vydal knihu Proč jsem nezemřel, když zakvílel auguron.

Auguron (Irský Fénix)
Domovem Augurona je británie a Irsko, přestože ho někdy lze najít i jinde v severní Evropě. Zelenočerný augron je vyzáblý a truchlivě vyhlížející pták, který poněkud připomíná malého podvyživeného supa. Je nesmírně plachý, hnízdí v pichlavých a trnitých keřích, živí se velkými druhy hmyzu a vílami, létá pouze za hustého deště a jinak zůstává ukryt ve svém hnízdě ve tvaru slzy.
Augron vydává charakteristické hluboké rozechvělé houkání, které se kdysi považovalo za předzvěst smrti. Kouzelníci se hnízdům auguronům vyhýbali ze strachu, aby nezaslechli to srdceryvné volání, a předpokládá se, že nejden kouzelník podlehl srdeční mrtvici, když míjel trnitý keř a zaslech nářek neviděného augurona Později se však díky trpělivému průzkumu zjistilo, že auguron svým zpěvem pouze oznamuje příchod deště. Od té doby jsou auguroni v módě jako domácí prostředek předpovídání počasí, mnozí kouzelníci ovšem těžko snášejí jeho téměř nepřetržité kvílení během zimních měsíců. Jako brky na psaní jsou pera auguronů nepoužitelná, protože odpuzují inkoust. (Z miniknížky Fantastická zvířata a kde je najít od Mloka Scamandera; str. 26)


bowman6. Glanmore Peakes- 1677-1761. Slavný přemožitel mořského hada z Cromeru.

bowman7. Hesper Starky- 1881-1973. Kouzelnice, jež dříve studovala vliv měsíčních fází na výrobu lektvarů.

bowman8. Derwent Shimpling- 1912- současnost. Vtipálek. Ze sázky snědl Úponici jedovatou (masožravá rostlina) vcelku a přežil, ačkoliv je navždy fialový. Kouzelníci a kouzelnice po celém světě milují jeho přihlouplý smysl pro humor a nepředstavitelnou troufalost.

bowman9. Gundhilda of Gorsemoor- 1556-1639. Jednooká hrbatá léčitelka. Proslavila se vytvořením léku na Dračí neštovice. Když zemřela, každý, kdo ji znal, cítil obrovský smutek, jelikož byla talentovanou a pracovitou léčitelkou.

bowman10. Burdock Muldoon (Lopuch Muldoon)- 1429-1490. Hlava kouzelnické rady (1448-1450).

bowman11. Herpo the Foul ( Herpo Protiva)- Starověkký Řek, doba života neznáma. První známý tvůrce Baziliška.

bowman12. Merwyn the Malicious (Merwyn Záludná)- Středověk, doba života neznáma. Věřila ve stvoření mnoha nepřátelských čarodějů a čarodějek.

bowman13. Andros the Invincible ( Andros Nepřemožitelný)- Starověkký Řek. Doba života neznáma. Domníval se, že je pouze jediným známým kouzelníkem, který dokáže vykouzlit Patrona o velikosti Obra.

bowman14.Fulbert the Fearful (Fulbert Vystrašený)- Středověk, datum života neznámo. Slavný pro tak velkou zbabělost, že se nikdy neodvážil vyjít z domu. Zemřel, když mu selhalo Ochranné kouzlo a spadla na něj střecha.

bowman15. Paracelsus- Alchymistický génius, narozen v roce 1493. Celé jméno- Auroleus Theophrastus Bombastus von Hohenheim. O tomto tajnůstkářském kouzelníkovi toho víme jen velice málo.

bowman16. Cliodne- Zvěromág (přeměna v ptáka), doba života neznáma. Nádherná irská druidka Cliodne měla tři kouzelné ptáky, kteří zpívali nemocným a tím je vyléčili. Nejstarší dcera jednoho z posledních druidů Irska. Legenda praví, že se mohla přeměnit v mořského ptáka nebo ve vlnu. Jejím oblíbeným koníčkem bylo létání. Objevila vlastnosti Měsíční rosy.

bowman17. Morgana- Slavná čarodějka, stejně jako Merlin, figurovala v legendách o Králi Artušovi. Podobně jako v legendě, Morgana, nebo-li Morgan le Fay (=Víla), byla čarodějkou na hradu, i když nebyla Artušovou poloviční sestrou. Byla dítětem Vévody z Cornwallu a Igrainu. Věnovala se temnému kouzelnictví a s Merlinem byli nepřáteli. Byla královnou ostrovu Avalon a dovedla výborně léčit.

bowman18. Uric the Oddball ( Uric Ujetý)- Středověk, doba života neznáma. Vysoce výstřední kouzelník, který je proslaven tím, že, kromě jiného, nosil na hlavě medúzu místo klobouku. Nikdo neví, jestli zamýšlel býti nejpodivnějším kouzelníkem všech dob nebo jestli to zkrátka udělal z přirozeného popudu.
Je také známo, že Ulric Ujetý spal v místnosti, v níž bylo ne méně než padesát ochočených auguronů. Jedné obzvlášť mokré zimy podlehl Uric pod vlivem kvílení svých auguronů přesvědčení, že zemřel a je nyní duchem. Jeho následné pokusy projít zdmi vlastního domu skončily nepříjemnou nehodou, kterou jeho životopisec Radolphus Pittiman označuje za "desetidenní otřes mozku".
Dále se ví, že Uric se kdysi pokoušel dokázat, že zpěv pastelníčka* je ve skutečnosti zdraví prospěšný, a naslouchal mu bez přerušení tři měsíce. Kouzelnická rada, které podával hlášení o svých zjištěních, však bohužel zůstala nepřesvědčená , protože když dorazili na její zasedání, neměl na sobě nic kromě příčesku, z něhož se při bližším ohledání vyklubal mrtvý jezevec.

(*Pastelníček- pastelníček je africký pták s neobvykle křiklavě barevným opeřením. Odedávna slouží jako zdroj ozdobných písařských brků a kromě toho kladou i zářivě vzorovaná vajíčka. Zpěv pastelníčka je sice zpočátku příjemný, po nějaké době však dohání k šílenství, pastelníčci se proto prodávají začarovaní umlčovacím kouzlem. (Fantastická zvířata a kde je najít)

bowman19. Newt Scamander (Mlok Scamander)- 1897- součastnost. Spisovatel. oslavovaný autor knihy Fantastická zvířata a kde je najít. Touto dobou zrovna studuje hořlavost slimáků v brazilském deštném pralese.

Podrobnější životopis: Celé jeho jméno je Newton ("Mlok") Artemis Fido Scamander. K zájmu o bájeslovná zvířata ho vedla jeho matka, která byla nadšenou chovatelkou ušlechtilých hipogryfů. Po absolvování Školy čar a kouzel v Bradavicích nastoupil pan Scamander na ministerstvo kouzel do odboru pro dohled nad kouzelnými tvory. Po dvou letech strávených v oddělení pro relokaci domácích elfů, letech, která sám popisuje jako "neuvěřitelně nudná", byl přeložen do divize zvířat , kde mu fenomenální znalosti bizarních kouzelných tvorů zajistily rychlý služební postup.
Jako prakticky jediný a výhradní autor Rejstříku vlkodlaků, vydaného roku 1947, tvrdí, že nejpyšnější je na to, že se mu podařilo prosadit zákaz experimentálního křížení, který byl uzákoněn roku 1965 a který na území Británie dokonale znemožňuje vyšlechtění nových nezkrotitelných oblud. Práce, kterou pan Scamander vykonával při Ústavu pro výzkum a kontrolu draků, ho vedla k mnoha výzkumným cestám do zahraničí, při nichž nashromáždil informace pro svůj celosvětově proslulý bestseller Fantastická zvířata a kde je najít. Mlok Scamander je nositelem Merlinova řádu druhého stupně, který dostal jako uznání za své služby při studiu kouzelných zvířat, tedy magizoologie. Dnes již žije na odpočinku v Dorsetu s manželkou Porpentivou a ochočenými maguáry Hopsalem, Neposedou a Vzteklounem. (Předmluva k miniknize Fantastická zvířata a kde je najít od Mloka Scamandera ;)


bowman20. Wendelin the Weird ( Vendelína Výstřednice)- Středověk, doba života neznáma. Vychutnávala si upálení na hranici tak moc, že se nechala chytit až 47 krát a to v různých převlecích.

bowman21. Lord Stoddart Withers- 1642-1769. Specialista přes kouzelné tvory. Chovatel létajících koní. Pokoušel se rozšířit svůj nápad Famfrpálu, jenž by se napůl hrál na okřídlených koních, ale tento sport se nikdy nestal populárním.

Okřídlený kůň- Okřídlení koně existují po celém světě. Vyskytují se v mnoha různých plemenech.Stejně jako v případu hipogryfa je jeho majitel povinen ho v pravidelných intervalech začarovávat zastíracím kouzlem, jelikož někteří mohou být neviditelní. (Fantastická zvířata a kde je najít; str.51)bowman22. Circe - V čecké mytologii je Circes kouzelnice, žijící na ostrově zvaném Aeaea poblíž Itálie. Circe byla schopná přeměňovat lidi ve zvířata. Mnoho námořníků takhle přeměnila v prasata.

bowman23. Glenda Chittoc- 1964- součastnonst. Populární autorka K.B.S.* (Kouzelnického bezdrátového spojení ) s show Hodina kouzlení.

*KBS (originally WWN-Wizarding wireless network) - obdoba mudlovského rádia.

bowman


24. Adalbert Waffling- 1899-1981. Slavný kouzelnický teoretik. Tento slavný myslitel psal o magii. Každá moderní čarodějka a čaroděj se učila z jeho spisů.

bowman25.Perpetua Fancourt- 1900-1991. Kouzelnice, jež vynalezla Lunoskop.

bowman26. Almeric Sawbridge- 1602-1699. Proslavil se vítězným soubojem s říčním trolem, když terorizoval slalomáře na řece Way River.

bowman27. Mirabella Plunkett- 1839-neznámo. Proslavila se láskou k vodnímu muži z Lochnesského jezera během prázdnin. Když jí rodiče zakázali si ho vzít, přeměnila se v tresku a již nikdy nebyla spatřena.

bowman28. Tilly Toke- 1903-1991. Získal Merlinův řád prvního stupně za záchranu mudly, žijícího během Ilfrakombského incidentu v roce 1932, kdy drak přistál rovnou na pláži plné opalujících se lidí.

bowman29. Archibald Alderton- 1568-1629. Slavný díky tomu, že vyhodil do vzduchu vesničku Little Dropping v Hampshiru, když se pokoušel magicky zamíchat narozeninový dort.

bowman30. Artemisa Lufkin- 1754-1825. První kouzelnice, jež se stala Ministryní kouzel.

bowman31. Balfour Bane- 1566-1629. Drží uznání za Experimentální kouzla.

bowman32. Bridget Wenlock-1202-1285. Průpočetnice. Jako první ustanovila kouzelná proroctví a věštby na číslo 7.

bowman33. Beaumont Majorbanks-1742-1845. Specialista na herbologii. Průkopník herbologie, včetně podmořských druhů. Objevil žabérník.

bowman34. Donaghan Tremlett- 1972- součastnost. Komik. Hraje na basu s popularní kouzelnickou kapelou Sudičky*. Donaghan se narodil mudlům, ale je velkým fandou famfrpálového týmu zvaného Kenmarská káňata**.

*Kenmarská káňata- Tento Irský klub byl založen roku 1291 a získal si celosvětovou popularitu díky temperamentnímu povzbuzování skřítků leprikónů, kteří jsou jeho maskoty, i díky virtuózním harfenistickým výkonům svých fanoušků. Káňata nosí smaragdově zelené hábity s dvěma žlutými, zrcadlově obrácenými "K" na prsou. (Famfrpál v průběhu věků)

*Sudičky- Velmi populární hudební skupina na stanici KBS (Kouzelnická bezdrátová stanice). Jejich nástroje se skládají ze sady bubnů, několika kytar, loutny, ccela a nějakých dud. Byli neuvěřitelně vlasatí a oblečení do černých rouch, umělecky rozpáraných. Brumbál je přesvědčil, aby hráli na Vánočním plesu.

bowman35. Bowman Wright-1492-1560. Jeho matka byla čerodějka a otec mudla. Wright se proslavil kombinací lásky ke kouzlům, vědě a sportu vytvořením Zlatonky, která značně vylepšila famfrpálovou hru.

bowman36. Jocelind Wackock-1911-součastnost. Střelkyně Puddlemerštích spojenců*.

*Puddlemerští spojenci- Tým Puddlemerští spojenci, založený roku 1163, je nejstraším ligovým mužstvem. Mohou se chlubit dvaadvaceti tituly mistrů ligy a dvěma vítězstvími na mistrovství Evropy. Jejich týmovou hymnu "Odražte ty Potlouky a hoďte sem ten Camrál, hoši" přednedávnem nahrála zpívající čarodějka Celestýna Warbecková v rámci kampaně za získání finančních prostředků na chod Nemocnice sv. Munga pro kouzelnické choroby a úrazy. Hráči puddlemerského týmu nosí tmavomodré hábity s klubovým emblémem dvou zkřížených zlatých papyrů.

bowman37. Cassandra Wablattsky (Kasandra Vablatská)-1894-1997. Oslavovaná věštkyně a autorka knihy Nezastřená budoucnost.

bowman38. Chauncy Oldridge - 1342-1379. První známá oběť dračích neštovic.

bowman39. Gwenog Jones- 1968- součastnost. Famfrpálová kapitánka a odrážečka jediného pouze ženského národního famfrpálového týmu, Holyheadské harpyje*. Po zápasu si užívá odpočinku s přáteli, popíjí máslový ležák a poslouchá Sudičky.

*Holyheadské harpyje- Jsou velice starým velšským klubem, založeným roku 1203 amezi famfrpálovými mužstvy celého světa jsou unikátní tím, že do svých služeb odjakživa najímají jen čarodějky. Hábity Harpyjí jsou tmavozelené, se zlatým spárem na prsou. Zápas, v němž Harpyje roku 1953 porazily Heidelberské harcovníky se všeobecně považuje za jedno z nejkvalitnějších famfrpálových utkání, jaká kdy byla sehrána. Klání trvalo celkem sedm dní a ukončila je chytačka Harpyjí Glynnis Griffithsová, když okázalým způsobem polapila Zlatonku. Kapitán Hracovníků, Rudolf Brand se zase proslavil tím, že po konci zápasu sesedl ze svého koštěte a požádal o ruku tehdejší kapitánku soupeřek Gwendolyn Morganovou, která mu úderem svého Zametáku Pět způsobila otřes mozku. (Famfrpál v průběhu věků)

bowman40. Charlotta Pinkstone-1922-součastnost. Slavná bojovnice za vzestup Mezinárodní konfederace kouzelnické sochy utajení a za vyzrazení mudlům existenci kouzelníků.

bowman41. Godric Gryffindor-(Godrik Nebelvír) Středověk, přesná doba neznáma. Spoluzakladatel Bradavic. Je po něm pojmenovaná jedna z bradavických kolejí. Godric Nebelvír věřil, že každý kdo prokázal kouzelné schopnosti by měl chodit do školy. Moudrý klobouk původně patřil právě Nebelvírovi. Jeho meč s rubíny na rukojeti také přežil až do dnešní doby a patřil Brumbálovi. Podle Moudrého klobouku pochází Godric Nebelvír "z divokých bažin". Je možné, že vesnice Godrikův důl, kde žili Potterovi, než tragicky zemřeli, je pojmenovaná právě po něm.bowman42.Crispin Cronk- 1795- Proslavil se tím, že pře opakované výstrahy ministerstva kouzel na své zadní zahradě přechovával sfingy. Nicméně ministerstvo se smálo naposled, když posléze neúčiného varování nechalo a poslalo Cronka přímo do Azkabanu.

Sfingy- Egyptská sfinga má lidskou hlavu na lvím těle. Již více než tisíc let ji čarodějky a kouzelníci využívají k hlídání cenností a tajných úkrytů. Je velice inteligentní a vyžívá se v hádankách a hlavolamech. Nebezpečná je obvykle jen v případě, pokud je ohroženo to, co hlídá.

bowman43. Cyprian Youdle-1312- 1357. Jediný rozhodčí, který byl zabit během famfrpálového utkání v roce 1357; zřejmě na něj seslal kletbu člen jedné skupinky, jež nebyla nidky dopadena.

bowman44. Devlin Whitehorn (Devlin Běloroh)- Vynálezce. Spolu s pár lidmi sestrojil závodní koště Nimbus a pomohl při vytváření návrhů na jeho vzhled, který znamenal převrat ve famfrpálové hře. Špičkový letec, je horlivým famfrpálovým fanouškem, který miluje hraní tohoto sportu a rád se podívá i na ostatní týmy.

bowman45. Dunbar Oglethorpe- Hlava takzvaného F.O.S.S.Z.B.L.* (Famfrpálový odbor snahy pro správu a zlepšování britské ligy)

*(originally: Q.U.A.B.B.L.E. - Quidditch Union for the Administration and Betterment of the British League and its Endeavors)

bowman46. Miranda Goshawk (Miranda Jestřábková)- 1921- součastnost. Autorka knihy Běžná kniha kouzel. ( Standard Book of Spells)

bowman47. Edgar Stroulger-Vynálezce lotroskopu*.

*Lotroskop je detektor černé magie. Otáči se, je-li nablízku někdo, komu nemůžete věřit.

bowman48. Salazar Slytherin (Salazar Zmijozel)- Jeden ze zakladatelů Bradavic. Salazar věřil, že pouze čistokrevní kouzelníci a kouzelnice mohou navštěvovat Bradavice. Právě kvůli tomu se dostal do sporu s Godrikem Nebelvírem a následně opustil školu. Existovala legenda, že Zmijozel vybudoval někde ve škole skrytou komnatu a pouze jeho právoplatný dědic ji dokáže otevřít. Nazývala se Tajemná komnata a ukrývala v sobě monstrum*, které by mělo dokončit jeho "vznešený úkol" a tím, je zabití všech studentů Bradvic, kteří se narodili mudlům a jsou tudíž nečisté krve.

*
monstrum- Bazilišek- Prvního baziliška vypěstoval herpo prohnilý, řecký černokněžník a hadí jazyk, který po dlouh=m experimentování zjistil, že vysedí-li ropucha slepičí vejce, vylíhne se z něj obrovský plaz obdařený neobyčejně nebezpečnými schopnostmi. Bazilišek je zářivě zelený plaz, který dorůstá dělky až padesáti stop. Samec má na hlavě šarlatový chochol. Má mimořádně jedovaté zuby, jeho nejnebezpečnější zbraní je však pohled jeho velkých žlutých očí. každého, kdo do nich přímo pohlédne , čeká okamžitá smrt.
Má-li dostatek potravy ( bazilišek je schopen pozřít jakéhokoliv savce, ptáka i většinu hadů), může se tento plaz dožít skutečně úctyhodného věku. Bezilišek herpa prohnilého žil údajně téměř devět set let.
Pěsrování bazilišků bylo prohlášeno za nezákonné už ve středověku, přestože v praxi se snadno tají- přijde-li kontrola z odboru pro dohled nad kouzelnými tvory, stačí prostě slepičí vejce vytáhnout zpod ropuchy. Protože však baziliška nemůže ovládat nikdo kromě hadích jazyků, jsou černokněžníkům stejně nebezpeční jako komukoliv jinému a podle oficiálních záznamů nebyl v Británii bazilišek spatřen přinejmenším čtyři sta let.


bowman49. Elladora Ketteridge- 1656-1729. Čarodějka, která objevila použití žabérníku, když ho pozřela a začala se dusit, o to víc bylo její překvapení větší, když strčila hlavu do vědra s vodou a zjistila, že pouze tak se jí dýchá normálně.

bowman50. Musidora Barkwith (Musidora Seštěkavá)-1520-1666. Musidora byla výbornou skladatelkou, jejíž "Kouzelnický soubor" vytvářela vybuchující trouba. Tato nedokončená práce je nyní zakázaná od té doby, co na představení roku 1902 v radnici v Ackerly vyhodila do vzduchu střechu této budovy.

bowman51. Ethelred the Ever- Ready (Ethelred Připravený)- Středověk, přesná doba neznáma. Proslavil se svými častými útoky a nadávkami na nic netušící kolemjdoucí. Zemřel ve vězení.

bowman52. Felix Summerbee (Štístko Včelička)*- 1447-1508. Objevil Povzbuzovací kouzlo.

*Včelička byl na stránkách JKR uveřejněn jako Kouzelník měsíce pro květen roke 2004 ( v tom samém měsíci byla síť otevřena). Poté ještě znovu v květnu 2005.

bowman53.Greta Catchglove (Gréta Rukavičková)-1960- součastnost. Spisovatelka; napsala knihu Vyčaruj si svůj vlastní sýr.

bowman54. Gaspard Shingleton (Gaspar Oblázek)- 1959- součastnost. Oslavovaný vynálezce Samomíchacího kotlíku.

bowman55. Honoria Nutcombe (Honorie Kokostržová)- 1665-1743. Zakladatelka Společnosti pro nápravu čarodějek.

bowman56. Gideon Cramb (Gideon Rýmovačka)- 1975-současnost. V populární skupině Sudičky hraje na dudy.

bowman


57. Giffort Ollerton- 1390-1441. Známý lovec obrů. Zabil slavného obra Hengista z městečka Upper Barnton.

bowman


58. Glover Hipworth (Glover Cenošípek)- 1742- 1805. Vynálezce Horkokrevného lektvaru, léku na běžné nachlazení.

bowman


59. Gregory the Smarmy (Gregory Úlisný)- Středověk, přesná doba neznámá. Slavný tvůrce Gregoryho lichotícího balzámu- lektvaru, který má přesvědčit konzumenta, že jste jeho nejlepší přítel.

bowman


60. Lavarne de Montmorency- 1823-1893. Tvůrkyně mnoha nápojů lásky

bowman


61. Havelock Sweeting- 1634- 1729. Expert na jednorožce.

Jednorožec- Jednorožec je nádherné zvíře, vyskytující se ve všech lesnatých oblastech severní Evropy. V dospělosti má podobu sněhově bílého koně s rohem, přestože hříbata jsou po narození zlatá a před dospělostí se jejich barva mění ve stříbrnou. Roh, krev a žíně jednorožce mají velice účinné kouzelné vlastnosti (jednorožec se v mudlovském tisku stejně jako víla těší vynikající pověsti). Styku s lidmi se obvykle vyhýbá - přiblížit se k sobě dovolí spíše čarodějce než kouzelníkovi- a má tak hbité nohy, že se jen těžko chytá.

bowman62. Ignatia Wildsmith- 1227-1320. Vynálezce Letaxu.

bowman


63. Herman Wintringham- 1974- součastnost. V populární skupině Sudičky hraje na loutnu.

bowman


64. Jocunda Sykes-1915- součastnost. Proslavila se jako úplně první osoba, jež přeletěla na koštěti Atlantský oceán.

Stala se čarodějkou měsíce pro leden 2006 na síti JKRowling.com a článek, ve kterém jsme vám to uvedli naleznete tady.

bowman


65. Gondoline Oliphant- 1720-1799. Stala se slavnou díky svým studiím o životu a nárustu počtu trolů. Při kreslení zemřela smrtelnou ránou.

bowman


66. Flavius Belby- 1715-1791. Přežil útok Smrtipláště.

Smrtiplášť- Smrtiplášť je naštěstí jen vzácně se vyskytující tvor, kterého najdeme výhradně v pásmu tropického klimatu. podobá se přibližně půl palce silnému černému plášti (tlustému, v případě, že před nedávnem zabil a pozřel nějakou oběť), který v noci klouže těsně při zemi. Nejstarší zprávu, kterou o smrtiplášťovi máme, sepsal kouzelník Flavius Belby, který měl to štěstí, že přežil jeho útok, když roku 1782 trávil dovolenou na Papui- Nové Guineji.

Byla přibližně jedna hodina po půlnoci, když jsem konečně pocítil, že na mne jde spaní, a odněkud zblízka jsem zaslechl jakési tiché zašustění. Přesvědčen, že to není nic jiného než listí na stromě před domem, jsem se v posteli převrátil na druhý bok zády k oknu a spatřil jsem cosi, co vypadalo jako beztvarý černý stín a co prokluzovalo pode dveřmi do mé ložnice. Zůstal jsem nehybně ležet a ospale jsem se pokoušel přijít na to, co může vrhat takový stín v místnosti osvětlené pouze měsíčními paprsky. Moje nehybnost nepochybně vedla smrtipláště k domnění, že jeho potenciální oběť spí.
K mé hrůze se stín začal plazit nahoru na postel a já jsem pocítil, jak na mně spočinula jeho nepatrná váha. Ze všeho nejvíc se podobal rozevláté černé kápi, jejíž okraje se lehce třepotaly, když se ke mně plíživě blížil po posteli. Paralyzován strachem jsem cítil jeho vlhký studený dotek na bradě; pak teprve jsem se prudce posadil.
Ta věc se mě pokusila zadusit- neúprosně mi klouzala přes obličej a zakrývala mi ústa i nosní dírky, já jsem s ní však nepřestával zápasit, i když jsem cítil, jak mě svým chladným tělem ovíjí stále těsněji. Neschopen zavolat o pomoc jsem nahmatal svou hůlku. Začínala se mi točit hlava, protože ta věc se mi přitiskla k obličeji tak pevně, že jsem se nemohl nadechnout. Veškerou silou vůle jsem se soustředil na ochromující kouzlo a pak- protože ochromující kouzlo netvora nezastavilo, byť prorazilo díru do dveří mé ložnice- na překážecí zaříkadlo, které mi ovšem také nijak nepomohlo. Stále ještě jsem se zuřivě bránil, přetočil jsem se na bok a těžce jsem dopadl na podlahu, teď už plně zavinut do smrtipláště. Bylo mi jasné, že budu-li se ještě chvíli dusit, ztratím vědomí. Zoufale jsem zmobilizoval své poslední síly. Napříhl jsem hůlku směrem od těla, zabořil ji do smrtících záhybů netvora, vzpomněl si na den, kdy jsem byl zvolen prezidentem místního tchoříčkového klubu, a vyslovil jsem Patronovo zaklínadlo. Téměř okamžitě jsem na tváři pocítil závan čerstvého vzduchu. Zdvihl jsem hlavu a viděl jsem, jak byl smrtící stín na rozích mého Patrona vyhozen do vzduchu. proletěl ložnicí a rychle se odplazil z dohledu.

Jak vyplývá z tohoto nesmírně dramatického Belbyho vyprávění, Patronovo zaklínadlo je jediným známým prostředkem, který dokáže smrtipláště zahnat na útěk. Protože však smrtiplášť obvykle útočí na spící oběti, mají jen zřidkakdy příležitost použít proti němu jakýchkoli čar a kouzel. Jakmile svou kořist úspěšně zadusí, pozře ji smrtiplášť na místě v její vlastní posteli. Pak opustí dům, o něco větší a tlustší než předtím, a po sobě samém ani po své oběti nezanechá sebemenší stopu.

(Počet obětí smrtipláště je téměř nemožné přesně určit, protože po sobě nezanechává žádné svědectví své přítomnosti. Snáze určíme počet kouzelníků, kteří ze svých vlastních bezohledných důvodů předstírali, že byli smrtipláštěm zabiti. K poslednímu případu takového podvodu došlo roku 1973, když zmizel kouzelník Janus Thickley a zanechal po sobě na nočním stolku pouze spěšně načmáraný vzkaz tohoto znění: "Ach ne- dostal mě smrtiplášť- dusím se!" jsouc přesvědčena nedotčenou a prázdnou postelí, , že tento netvor skutečně Januse zabil, zahájila jeho manželka i s dětmi období přísného smutku, které však nenadále přerušila , když byl Janus objeven, jak pět mil od domova žije s hostinskou od Zeleného draka.)

bowman


67. Justus Pilliwickle- 1862-1953. Hlava úřadu pro vymáhaní kouzelnického zákona.

bowman


68. Kirley Duke- V populární kouzelnické skupině Sudičky hraje na kytaru. Je synem Catriona McCormaca, slavného hráče Famfrpálu.

Catrion McCormac- Střelekyně/ kapitánka famfrpálového týmu Pýcha Portree, v šedesátých letech dovedla svůj tým dvakrát k vítězství ligy. Za Skotsko hrála v šedesáti třech zápasech. Má dceru Meghan, která v součastnosti hraje za Pýchu Portree v pozici brankářky, a syna Kirleyho.

Pýcha Portree- Toto mužstvo pochází z ostrova Skye, kde bylo založeno roku 1292. "Pýchy", jak jsou jeho hráči známí svým příznivcům, nosí tmavorudé hábity se zlatou hvězdou na prsou.

bowman


69. Bertie Bott- 1935- součastnost. Vynálezce. Když experimentoval možnosti, jak vyrobit chutné cukroví z normálního jídla, Bott nešťastnou náhodou ke svému zkušebnímu vzorku přidal i pár špinavých ponožek,a vytvořil tak první první z mnoha překvapení, které můžete najít v Bertíkových fazolkách tisíckrát jinak.

bowman


70. Leopoldina Smethwyck-1829-1910. Prvná britská famfrpálová rozhodčí.

bowman71. Královna Maeve- Středověk, přesné datum neznámo. Čarodějka, která předtím, než vznikly Bradavice, cvičila mladé kouzelníky.

bowman72. Helga z Mrzimoru- Stejně jako Moudrý klobouk pochází z "Širokého údolí". Přiměla lidi kráčející různými cestami, aby se spojili a pomohli postavit Bradavice. Byla milovaná okolím pro své okouzlující způsoby.

bowman73. Mopsus- Antické Řecko, přesné datum není známo. Věštec, který přemohl jasnovidce Calchase v boji jejich sil.

bowman74. Montague Knightly- 1506- 1588.Přeborník v kouzelnických šachách.

bowman75. Mungo Bonham- 1560-1659. Léčitel, který založil nemocnici Sv. Munga.

bowman76. Myron Wagtail- 1970- součastnost. Hlavní zpěvák populární kouzelnické skupiny Sudičky.

bowman77. Norvel Twonk- 1888-1957. Zemřel, když zachraňoval mudlovské dítě před Mantichorou.

Mantichora- Mantichora je nanejvýš nebezpečná řecká nestvůra s lidskou hlavou, lvím tělem a štířím ocasem. Je stejně vzácná a stejně nebezpečná jako chiméra a tvrdí se, že když požírá ulovenou kořist, polohlasně si přitom prozpěvuje. Kůže mantichory odpuzuje prakticky všechna známá kouzla a bodnutí jejím ocasem má za následek okamžitou smrt.


bowman78. Orsino Thruston- 1976- součastnost. V populární kouzelnické skupině Sudičky hraje na bubny.

bowman79. Osvald Beamish- 1850- 1932. Průkopník za práva skřetů.

bowman80. Beatrix Bloxam-1794-1810. Autorka knihy pro děti nazvané Příběhy o Mochomůrce. tyto knihy byly zakázené, neboť způsobovaly nevolnost a návaly zvracení.

zdroj : http://www.potterharry.net/view.php?cisloclanku=2006012226

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Žádné komentáře

(Žádné komentáře, 3. 3. 2007 10:18)

Žádné komentáře

Re: Žádné komentáře

(Albus Brumbál, 21. 8. 2012 18:21)

Nechápu proč tam není nejmocnější čaroděj všech dob Albus Percival Wulfric Brian Brumbál.

Víměna

(Krasavec, 15. 3. 2010 17:43)

nechce někdo viměnit sběrtelské karty do alba harry potter a ihniví pohár napiš na 776756610@seznam.cz

ghjghj

(ghjkbnj, 8. 8. 2009 13:36)

ghjgh

hhhh

(vhhhghgh, 4. 10. 2008 15:06)

hfhfhfhhhhff

tag newim

(Ditka, 3. 11. 2007 15:04)

Když byl Brumbál zdiskreditován ministerstvem kouzel, byl donucen rezignovat na svou funkci Starostolce a byl vyloučen z Mezinárodního společenství kouzelníků. Billovi Weasleymu ale řekl, že mu nezáleží ne tom, co s ním udělají, jen když ho neodstraní z kartiček Čokoládových žabek...
ale vy ho tady stejně nemáte!! :-(

Karty

(Lady, 17. 9. 2007 12:29)

Senzační karty, opravdu moc povedené:-)

mrzimor

(mrzimor, 8. 9. 2007 11:25)

já jsem byl na táboře harryho pottera tam byly trochu ji né karty

harry potasek

(rtrtrtr, 29. 8. 2007 7:57)


sex bond sex bond ona sex bond

haaae

(jjjjj, 29. 8. 2007 7:55)

pitlovina ty karty

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

(uuuuuuuuuuuuuuuuuu, 19. 8. 2007 15:53)

what?

Karty

(*V*V*, 17. 8. 2007 15:03)

Nenašla jsem tam Brumbála a zakladatelky Mrzimoru a Havraspáru

pěkné

(Lucka, 19. 7. 2007 18:16)

Myslím, že je to opravdu hezké, a že to muselo dát spoustu práce vytvořit, sestavit a napsat. Moc se mi to líbí, pokračuj. Za nedlouho jdu totiž do kina na pátý díl a tak jsem se chtěla kouknout co, kde o filmu píšou.

Jen je škoda, že tu chybí tak důležitá jména jako je Albus Brumbál, Helga z Mrzimoru a Rowena z Havraspáru.

Brumbál

(Skele, 11. 7. 2007 19:43)

Mezi nima sem nenašel Albuse Brumbála.

fuj

(lucka, 1. 7. 2007 9:07)

kdes vzala toho trapnyho merlina

HHHHHHHH

(Trotl, 25. 6. 2007 17:28)

trapnÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝÝ

tereza

(Anička, 26. 5. 2007 12:36)

dakujem a chcem sa ta spítať aké písmo používaš na tejto stránke myslim na obrazkoch je pekne no žiadne sa mi naň nepodobá .

Pro Aničku

(Tereza - autorka stranky, 20. 5. 2007 15:51)

nasla jsme to na http://www.potterharry.net/view.php?cisloclanku=2006011503

prosím

(Anička, 20. 5. 2007 14:03)

Vi ste to prekladali ??? alebo to niekde je po česki dik za odpoved