Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lektvary

25. 11. 2006

Obrazek
Čistící lektvar

Přísady: dračí krev, houba Čistivka, švábí oči, vosk
Příprava: přes houbu Čistivku slijeme do kotlíku dračí krev. Zahřejeme těsně pod teplotu varu a přidáme švábí oči. Uvedeme do varu a necháme vařit půl dne. Pro lesknoucí efekt můžeme přidat obyčejný mudlovský vosk.
Efekt: docela účinné čistidlo, ale nevyrovná se komerčně prodávaným výrobkům, jejichž tajné receptury se pravděpodobně nikdy nedozvíme. K dostání na Příčné ulici.

Doušek živé smrti

Přísady: rozdrcený kořen Asfodelu, výluh z pelyňku
Příprava: do jedenáct dní odstátého výluhu z pelyňku přidáme rozdrcený kořen Asfodelu. Dbáme přísných bezpečnostních opatření, neboť se jedná o velice silný uspávací prostředek.
Efekt: měsíc dlouhý, hluboký spánek.

Kostirost

Přísady: nadrcené drápy z Hipogryfa, šťáva z plodů Ďáblova osidla,voda, vylisované listy Mandragory
Příprava: za pokojové teploty smícháme nadrcené drápy se šťávou z Osidla. Vzniklou kaši rozředíme vodou a týden v ní necháme louhovat listy Mandragory.
Efekt: nahrazuje chybějící kosti v lidském těle

Lektvar Nepoužitelnosti

Přísady: kořen Scvrklofíku, odvar Úponice Jedovaté, sedmikráskové kořínky, kůže z Hřímala
Příprava: do odvaru z Úponice Jedovaté nasypeme nasekané sedmikráskové kořínky a nastrouhanou kůži Hřímala. Necháme tři hodiny vařit a přidáme kořen Scvrklofíku (v jednom kuse). Pak necháme hodinu odstát.
Efekt: způsobuje nepoužitelnost hůlky na dobu dvou hodin.

Lektvar Zpomalení

Přísady: roh Jednorožce, krunýř Třaskavého Skvorejše, dračí kůže, roh Lidožravého Dvourožce
Příprava: na dno kotle položíme kus dračí kůže, zalijeme vařící vodou a přidáme nastrouhaný krunýř Skvorejše, drcený roh Jednorožce a Lidožravého Dvourožce. Necháme vychladnout, znovu zavaříme a použijeme na lektvar kouzlo Impedimentus. Pak slijeme do lahvičky s maximálním objemem jednoho litru.
Efekt: při rozbití lahvičky a vylití lektvaru na jakoukoliv bytost nastane efekt zpomalení jako u kouzla Impedimentus. Tento efekt působí po jednu hodinu.

Lektvar Zrychlení

Přísady: roh Jednorožce, roh Lidožravého Dvourožce, dračí kůže, krunýř Třaskavého Skvorejše, gepardí dráp
Příprava: položíme na dno kotle kus dračí kůže a pak na ni nasypeme PŘESNĚ v tomto pořadí nadrcený roh Dvourožce, Jednorožce a krunýř Skvorejše. Po hodinovém vaření přidáme rozemletý dráp geparda.
Efekt: po vypití zrychlí pohyby člověka (pouze člověka, žádné jiné bytosti) na pěti až desetinásobek.

Mnoholičný lektvar

Přísady: výluh z dračí kůže, výluh z Mandragory, roh Jednorožce, kůže z Hřímala, tři chlupy Dlaždičouna a cokoliv z těla osoby, ve kterou se chceme proměnit
Příprava: výroba tohoto lektvaru je velmi náročná a pouštět by se do ní měl jen pokročilý kouzelník, jinak vše dopadne katastrofálně! Do kotlíku (nejmenší velikosti) vložíme tři chlupy Dlaždičouna a roh Jednorožce. Zalijeme 14 dní starým výluhem z dračí kůže. Necháme louhovat další týden a poté přidáme kůži z Hřímala o velikosti nehtu na palci. Za další týden přidáme měsíc starý výluh z Mandragory a vše uvedeme do varu. Nakonec přidáme něco z těla (vlas, nehet) osoby, ve kterou se chceme proměnit. Pozor! Nesmí být použito nic z těla zvířete.
Efekt: do minuty od vypití získáme podobu požadované osoby, ve kterou se chceme proměnit. Hlas zůstane nepozměněn. Efekt za hodinu vyprchá.

Nadouvací lektvar

Přísady: kořen, listy a nektar Nadouvavky Podivné, kost Karkulinky
Příprava: za neustálého míchání kostí Karkulinky vhazujeme do vroucího nektaru Nadouvavky její listy a nahrubo nastrouhaný kořen. Vaříme asi 20 minut, necháme vychladnout a přidáme rozdrcenou kost. Celý lektvar opět přivedeme do varu a necháme znovu zchladit. Potom na lektvar použijeme Vykrmovací kouzlo.
Efekt: způsobuje zvětšování předmětů na pětinásobek jejich původní velikosti
.

Prověřovací lektvar

Přísady: roh Jednorožce, dráp Hipogryfa, vlas Víly
Příprava: do vařící vody sypeme zároveň rozemletý dráp Hipogryfa a roh Jednorožce. Necháme vařit do doby, než lektvar získá modrou barvu. Poté přidáme vlas Víly a vaříme dál až do chvíle, kdy se lektvar zbarví do zelena.
Efekt: lektvar vytvořený ze součástí tří ušlechtilých stvoření dokáže rozpoznat, zda hůlka někdy použila neodpustitelnou kletbu. Po polití hůlky, která kletbu provedla, se lektvar zbarví do červena, v opačném případě zůstane zelený.

Lektvar pro přežití NENÍ POVOLEN!!! (pro užívání krve jednorožce)

Přísady: krev Jednorožce, žíně z Jednorožce, roh Jednorožce
Příprava: tento striktně zakázaný lektvar lze připravovat pouzeve zlatém kotlíku. V krvi Jednorožce se nechají rozvařit ostatní ingredience. Substance se nechá vychladnout a 24 hodin odstát.
Efekt: stálejší efekt než pouhé pití krve Jednorožce. Jeden litr lektvaru udrží osobu na hranici mezi životem a smrtí po dobu jednoho měsíce
.

Sluneční lektvar

Přísady: vylisované srdce Bludníčka, dračí sliny, vysušené lístky Svítivky Ovíjivé
Příprava: v dračích slinách necháme vylouhovat srdce Bludníčka a lístky Svítivky. Postavíme na oheň a uvedeme do varu. Vaříme 30 minut, odstavíme z ohně a aplikujeme na tekutinu kouzlo Lumos. Po vychladnutí bude lektvar vydávat intenzivní světlo.
Efekt: vydává silné světelné záření po dobu jednoho týdnu. Skvělá náplň do lamp.

Veritaserum

Přísady: plášť Mozkomora, soví pera, hadí oči, listy Paměťovky Jasnozřivé, kopyto Kentaura
Příprava: nejdříve vyvaříme plášť Mozkomora. Do studeného vývaru nasypeme šest sovích per, dvě hadí oči a nastrouhané kopyto Kentaura. Zahřejeme na teplotu varu a mícháme dvacet minut. Necháme zchladit a třicet dnů louhujeme lístky Paměťovky. Potom opět zavaříme a vaříme, dokud lektvar nezíská svou typickou čirou barvu. Sléváme do malých flakónků.
Efekt: nejsilnější paměťový lektvar. Jeho použití je přísně kontrolováno ministerstvem kouzel. Používá se při výsleších. Je mocnější než kletba Imperius. Osoba, na kterou je Veritaserum použito, nedokáže vzdorovat a zodpoví všechny otázky po pravdě.

Vlkodlačí lektvar

Přísady: vlkodlačí chlupy, Měsíček Rolní, blána z dračího srdce, žíně z Jednorožce, pero z Fénixe
Příprava: z rozmixované blány, žíně a pera vytvoříme hustou kaši, kterou rozředíme vodou, ve které jsme předtím nechali vyluhovat Měsíček Rolní, natrhaný za prvního úplňku v měsíci. Lektvar uvedeme do varu a vaříme devět dní. Potom přihodíme devět vlkodlačích chlupů a necháme vychladnout. Lze připravovat pouze ve zlatém kotlíku.
Efekt: kombinací tří nejmocnějších čarovných substancí vzniká lektvar tak účinný, že dokáže potlačit i destruktivní chování vlkodlaka, který se po požití chová jako klidný pes.

Základní lektvar na léčení vředů

Přísady: sušené kopřivy, hlemýždi, dikobrazí ostny, drcené hadí zuby
Příprava: necháme rozvařit 200g sušených kopřiv, přidáme podušené hlemýždě a rozdrcené hadí zuby. Poté lektvar odstavíme z ohně a přidáme tři dikobrazí ostny. Pozor na správnou hmotnost kopřiv a na přidávání ostnů až po odstavení z ohně.
Efekt: lektvar léčící vředy, jeden z nejjednodušších.

Zmenšovací Dryák

Přísady: sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic
Příprava:: do kotlíku postupně přidáme pár kapek šťávy z pijavic, nařezané housenky, jednu krysí slezinu, oloupaný Scvrklofík a najemno nakrájené sedmikráskové kořeny. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Efekt: zmenšuje do desetinásobku původní velikosti.

Zvětšovací Dryák
Přísady: sedmikráskové kořeny, Scvrklofík, krysí slezina, housenky, šťáva z pijavic
Příprava: do kotlíku postupně vhodíme najemno nakrájené sedmikráskové kořeny, oloupaný Scvrklofík, jednu krysí slezinu, nařezané housenky a pár kapek šťávy z pijavic. Pozor, musí být zachováno toto pořadí !!! Pak necháme lektvar asi 10 minut vařit a na hodinu odstavíme.
Efekt: zvětšuje do trojnásobku původní velikosti
.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

er

(rte, 31. 12. 2010 12:14)

bo mnoholičný

Jste blbci

(Vašek, 7. 3. 2010 13:16)

Jste blbci,Ty Marketo Sissi Mozkomoři nehty mají vlastně oni mají drápy tos asi neviděla 3díl Harryho...

ehm ehm

(Níniel er Sabmel, 23. 2. 2010 11:29)

Fakt strašně věrohodný... Kdybys napsala aspoň ten monoholičnej přesně... Vždyť je to i v knížce, ty plášti mozkomora! Všechno tohle je vymyšlený, a ještě ke všemu vymyšlený pěkně blbě. Tenhle seznam lektvarů je na každý druhý stránce o HP. Zajímalo by mě, kdo tu hovadinu vymyslel.

Lektvar čtiř hlavího obra

(Honza, 1. 1. 2010 11:52)

krisí slezina,štava z pijavic,blani draka a obra,dračí krev a švábí oči,sušene kopřivi,obří chlupi z nosu,mozkomorovo maso,kuže z vlkodlaka,dračí srce,první 1 hlava je vlkodlaka 2 hlava je krisí 3 draka 4 moskomora

Kopírování

(Fanda m, 21. 7. 2009 12:13)

Jo a já našla nejmíň tři stránky s lektvarama,a všechny byly uplně stejný jako tyhle,nebo tahle je teda okopírovaná od tý jedný záhadný originálky.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dejme tomu prosba a výčitka

(Fanda m-holka, 21. 7. 2009 12:04)

Vy tady máte samý zvětšovací a zmenšovací dryáky a Felixe Felicise sem nedáte???!!!!!!!!Vždyť Felix felicis je v šestém dílu HP důležitý,určitě ta příprava zajímá hodně lidí!!!P.S.:Kdo souhlasí,nechť napíše

zuiop

(opiu, 8. 7. 2009 13:42)

uhzujhghb

Aguenskej jektvar smrti

(Vašek, 4. 7. 2009 22:07)

Nehty Moskomora,krysí slezina,sliny obra,žabí jatra,krev jednorožce,maso z vlkodlaka,štava z plodu ďáblova osidla,roh lidožravího dvourožce,soví slzi a oko.

lektvar

(paige, 19. 3. 2009 12:08)

napiš tam taky lektvar odvahy sice není z herryho pottera ale je taky dobrej já ti ho napíšu:BUDEŠ POTŘEBOVAT:vodu asi tak půlku hrnce a dej pozor aby byla vlažná,5 listů z máty, sůl 1 lžičku,3lžičky cukru,černou čokoládu,3 svoje vlasy,hodně zelené štˇávy .POSTUP:dáš si vodu do hrnce a přidáš tam 1 lžičku soli a tři lžičky cukru ,pak tam přidáš mátu a čokoládu a hodně zelené štávy to mícháš tak doluho až ten lektvar nebude zelený když už ho budeš mít zelený tak tam přidáš svoje vlasy a pomaloučku zase mícháš pak si vezmeš velikej nepočmáraný papír napíšeš tam lektvar odvahy namočíš ten papír do toho lektvaru přitiskneš ten papír ke spánku a říkáš:tedˇ od této chvíle na čtyřiadvacet hodin budu odvážná .opak.3x

Esence s třemdavy

(Jan Cicálek, 28. 2. 2008 17:17)

Pomůže mi někdo prosím něco napsat o tomto lektvaru.

Posílejte na tuto adresu: cicalekH@gmail.com


lektvar lásky

(lektvar lásky, 31. 12. 2007 16:36)

No, a co lektvar lásky?

lektvar zásti

(Lukas, 27. 10. 2007 12:51)

přýsady.Dračí srdce,Kura z Ruje,

MNB

( LLŮLLLLLLLLLLL, 27. 10. 2007 12:43)

VVBVBV

Skvělé !!!!!!!

(JitkaO, 8. 10. 2007 20:28)

At je to okopírované nebo není, je to prostě skvělé !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skvělé !!!!!!!

(JitkaO, 8. 10. 2007 20:28)

At je to okopírované nebo není, je to prostě skvělé !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://potterharry.net

(Vše okopírované, 11. 9. 2007 18:02)

Toto je vše Okopírované!!

odial to vies?

(Ewa, 29. 8. 2007 18:57)

odkial to vies vsetky tie veci lektvary a tak?

mnoholičný lektvar

(to je kec, 21. 8. 2007 19:40)

hele a na mnoholičný lektvar sou potřeba denivky a ne výluh z mandragor!!!

příčná ulice

(markís, 19. 8. 2007 20:42)

Nejspíš v Příčné ulici

Lektvary

(*V*V*, 17. 8. 2007 15:37)

Kde ty věci na ty lektvary sehnat?